Güncel Haberler

Nijerya’dan Arjantin’e Farklı Tarife!

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılacak iki takımın Las Vegas’taki hazırlık maçında Nijerya, son Dünya Kupası finalisti Arjantin‘i 71-94 gibi dikkat çekici bir skorla geçmeyi başardı.

Hatırlayacağınız üzere bu mini turnuvanın ilk maçında Nijerya, güçlü ev sahibi ABD’yi de yenerek bunu tarihte başaran ilk Afrika temsilcisi olmuştu.

Nijerya’da Jahlil Okafor 15 sayı, 7 ribaund ile öne çıkan isim olurken, Prcious Achiuwa 12 sayı, 7 ribaund, 3 asist, Josh Okogie 10 sayı, 4 ribaund ve Chemeize Metu 10 sayı, 2 ribaund ile diğer çift haneli skor üreten isimkler oldular.

Arjantin cephesinde ise Leandro Bolmaro 10 sayı ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimdi. Luis Scola 9 sayı, 4 ribaund, Luca Vildoza 8 sayı, 2 ribaund, Marcos Delia 8 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Patricio Garino 8 sayı, 4 ribaund ve Nicolas Laprovittola 8 sayı, 2 ribaund ile diğer ayakta kalmaya çalışan isimler oldular.

https://www.youtube.com/watch?v=7lx9-ig3zd4

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Arjantin, Koç Garcia ile Yollarını Ayırdı ve Yeni Koç Prigioni Oldu!

2022 FIBA AmeriCup‘ın başlamasına kısa bir süre kala Arjantin‘de beklenmedik bir gelişme yaşandı. Arjantin Basketbol …