SON DAKİKA: Sertaç, Barcelona ile Pazartesi İmzalıyor!

2020-21 sezonu Turkish Airlines Euroleague ve ING Basketbol Süper Ligi şampiyonu Anadolu Efes‘de ilk kan kaybı yaşandı.

Milli uzun Sertaç Şanlı‘nın FC Barcelona ve Anadolu Efes arasında karar aşamasında olduğunu sizlerle daha önce paylaşmıştım.

Basketfaul ve beIN Sports’da yer alan son dakika haberine göre ise Sertaç kararını Barça’dan yana verdi ve 14 Haziran Pazartesi günü tarafların sözleşme imzalaması bekleniyor.

Sertaç, İspanyol ekibi ile 2 yıllık kontrat imzalayacak ve toplam 4 milyon Euro (vergiler sonrası 2.3 milyon Euro) kazanacak.

Milli uzun hakkındaki detaylı analizimi ve sezon değerlendirmemi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

2.12 metre boyunda olan 29 yaşındaki Sertaç, bu sezon Euroleague sahnesinde 34 maçtan 19 tanesinde ilk 5 başlarken, ortalama 14:13 dakika süre aldı ve 7.8 sayı, %34.9 3sayı, 2.2 ribaund, 7.3 verimlilik puanı istatistikleri ile mücadele etti. Asıl önemli olan Final Four’daki 2 maçta ise ortalama 19:36 dakika sahada kalırken 15.5 sayı, 5.0 ribaund, 2 blok istatistikleri ile mücadele etmiş olmasıydı.

Sertaç ile ne kadar gurur duysak az. Ülkemizi İspanya’da da en iyi şekilde temsil edeceğine, gelişimine orada da devam edeceğine şüphemiz yok. Kaplerimiz ve dualarımız seninle kardeşim, artık Barcelona’yı ayrı bir sempati ile izleyeceğiz. Yaşattığın tüm güzel anlar için teşekkürler ve yolun açık olsun…

Basket Servisi Ailesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.