Güncel Haberler

Çin Ligi’nde Muazzam Düello!

Genelde mücadeleden, disiplinden ve savunmadan kaçan, kariyer yapmak değil de kısa sürelerde yüksek maaşlar almak isteyen NBA oyuncularının tercih ettiği Çin Ligi‘nde “aşırı” istatistiklere artık alıştık. Ancak bu sefer gerçekten özel performanslar, özel istatistikler izledik.

Sichuan Blue Whales‘in Shanghai Sharks‘ı iki uzatma sonunda 136-129’luk skorla yendiği maçta iki eski NBA oyuncusundan toplam 138 sayı geldi!

Shangai’de Jimmer Fredette 54 dakika sahada kalırken 70 sayı (23/23 serbest atış, 11/22 üçlük, 7/14 ikilik), 8 ribaund, 9 asistle nefis bir performans sergilemiş olsa da galibiyet için yeterli olamadı. 6 yıllık NBA kariyeri olan tecrübeli oyuncu 3 yıl Çin’de forma giydikten sonra geçen sezon Panathinaikos ile Avrupa denemesi yapmış ama beklentileri karşılayamamış ve Çin’e dönmüştü.

Kazanan tarafta ise Marcus Georges-Hunt ise 68 sayı (18/24 serbest atış, 6/11 üçlük, 16/24 ikilik) ile yıldızlaşan isim oldu. Skorer oyuncu NBA’den sonra Avrupa’dan gelen tekliflerle ilgilenmemiş ve Çin’e gitmişti.

1.FREDETTE’NİN MÜTHİŞ PERFORMANSI:

2. GEORGES-HUNT’IN MAÇI 2. KEZ UZATMAYA GÖTÜREN ŞUTU:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Çin Ligi’nde Boşa Çıkması Beklenen 10 Yıldız

Son yıllarda Çin Ligi bir çok yıldız basketbolcunun adresi olmuş, özellikle burayı NBA öncesi bir …