RESMİ: Bayern, Guard Rotasyonunu da Tazeledi

Turkish Airlines Euroleague‘in başarılı takımlarından FC Bayern Munich, uzun rotasyonundan sonra bir değişikliğe de guard rotasyonunda imza attı.

Koç Trinchieri yönetiminde çok iyi bir sezon geçiren Alman ekibi uzun rotasyonunda yaptığı değişikliğin ardından aynı günde bu kez de guard rotasyonunda bir hamle yaptı. İtalyan koçun rotasyonunda kendisine yer bulamayan T.J. Bray ile yollar ayrıldı ve ülkemizde daha önce Beşiktaş forması da giymiş olan, son olarak da Zaragoza‘da izlediğimiz D.J. Seeley ile anlaştıklarını açıkladılar.

1.93 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli şutör guard, Endesa’da 11 maçta forma giyerken 13.1 sayı, %42.2 3sayı, 2.3 ribaund, 1.7 asist ve Şampiyonlar Ligi’ndeki 2 maçta ise 8.0 sayı, 2.0 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

EDİTÖR YORUMU:

Seeley sürati ve deliciliği ile ön plana çıkan bir guard. Dış şut tehditi de bu sezon iyi seviyedeydi, Zaragoza’ya gayet iyi katkı verdi özellikle Endesa sahnesinde. Zaman zaman sert savunmalara karşı etkisi düşüyor olsa da artık tecrübesi ile skor üretmenin bir yolunu buluyor. Ayrıca savunma tarafında da takımına değer katabilen bir isim, üst düzey bir savunmacı olmasa da çabuk elleri ile kritik toplar çalıp takımını hücuma çıkarabilen bir guard. Özetle Bray’den çok daha fazla katkı verebileceğini, rotasyonda Babb ve Djedovic ile süreleri paylaşarak kendisine yer bulabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.