RESMİ: Carrington’ın Baskonia Kariyeri Çok Kısa Sürdü!

Koç Ivanovic yönetiminde yeniden yapılanan TD Systems Baskonia‘nın yaz döneminde kadroya kattığı isimlerden olan Khadeen Carrington‘ın İspanya şampiyonundaki kariyeri çok kısa sürdü.

Kulüpten yapılan açıklamada Birleşik Amerikalı oyuncuya hazırlık döneminde şuana kadar gösterdiği performans ve profesyonellik için teşekkür edilirken, kariyerinin kalan kısmı için başarılar dilendi. Carrington, son 2 hazırlık maçında Real Madrid karşısında 19:10 dakika süre alırken 3 sayı ile katkı vermiş, son maçta ise Burgos karşısında koç Ivanovic ona sadece 2 dakika şans vererek aslında bu ayrılığın mesajını vermişti.

19 Temmuz’da İspanyol kulübü ile 2 yıllık kontrat imzalayan Carrington, artık kariyerinde yeni bir sayfa açacak. Benim çok şey beklediğim, Euroleague uyum sağlayacağını düşündüğüm bir oyuncuydu. Hatta Baskonia’nın da başlangıç için onun adına doğru yer olduğundan emindim, beni hayalkırıklığına uğrattı açıkçası hazırlık döneminde de sergilediği performansla…

Ama takımın ondan vazgeçmesinin asıl sebebi, süresi dolan Trinidad pasaportunun pandemi nedeniyle bir türlü yenilememiş olması. Bildiğiniz üzere Cotonou anlaşmasına tabi olan Afrika ülkelerinden pasaportu bulunan oyuncular Liga Endesa’da yerli statüsünde forma giyebiliyorlar ki Trinidad da bu kapsama dahildi. Baskonia’nın ondan vazgeçmesinin asıl nedeninin bu olduğu konuşuluyor kulislerde.

Birleşik Amerikalı guard hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

1.93 metre boyunda olan 24 yaşındaki solak oyuncu, BBL sahnesinde takımını finale taşırken 21 maçta ortalama 29.1 dakika süre alırken 17.2 sayı, %42.3 3sayı, 4.0 ribaund, 3.3 asist, 13.8 verimlilik puanı gibi dikkat çekici istatistiklere imza atmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.