Zizic İçin Real Madrid ile Maccabi Tel Aviv Karşı Karşıya

5 numarada Mickey’nin yerine takviye yapmak isteyen Real Madrid ve Black ile Reynolds ile yollarını ayıran Maccabi Tel Aviv‘in gündemindeki isim aynı.

2019-20 sezonunun sonuna kadar yani, 18 Ekim’e kadar Cleveland Cavaliers ile kontratı devam eden Ante Zizic iki Turkish Airlines Euroleague ekibinin de gündeminde en üst sırada yer alıyor. Cavs, Orlando’daki fanusta yer almıyor ve bu nedenle de Hırvat uzunun takımdan erken ayrılmasına izin verileceği gelen haberler arasında.

Sizlere daha önce ilettiğim üzere aslında Zizic ile Real Madrid prensip anlaşmasına varmıştı aslında. Ama Cavs ile resmi olarak anlaşmasını fesh etmediği için henüz İspanyol ekibinin kontrat teklifine imza atmış değil. Bu noktada da İsrail ekibi onun için devreye girmiş durumda. Oyuncunun da Maccabi yönetimi ve koç Sfairopoulos ile sık sık görüştüğü ve son gelen haberlere göre İsrail ekibi ile anlaşmaya daha yakın olduğu söyleniyor.

Real Madrid, Hırvat uzuna yıllık 1.8 milyon dolarlık bir kontrat teklif ederken, Maccabi’nin teklifi ise ilk yıl için 770 bin dolar, ikinci yıl içinse 1.1 milyon dolar.

Bakalım yeni sezonda Zizic’i bu iki ekipten hangisinde izleyeceğiz.

2.10 metre boyunda olan 23 yaşındaki Zizic’in Cavs ile kontratı bu yaz sona eriyor. Bu sezon 22 maçta ortalama 10.1 dakika süre almış ve 4.4 sayı, 3.0 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti. NBA macerasına başlamadan önce 2016-17 sezonunda temsilcimiz Daçka ile Euroleague sahnesinde 20 maçta ortalama 21.4 dakika süre almış ve 9.0 sayı, 6.7 ribaund istatistikleri ile dikkat çekmişti.

Genç uzun NBA’de pişti ve daha tecrübeli bir oyuncu haline geldi. Ancak oradaki kariyerinin benchten öteye olamayacağını kendisi de anlamış durumda. Bu nedenle artık Euroleague’e tekrar dönerek kendisini kanıtlama zamanı geldi. Güçlü fiziği, enerjisi, savaşçı kimliği, boyalı alandaki skor üretimi ve ribaundlardaki katkısı ile Real ve Maccabi’deki atletik uzunları sırtı dönük silahları ile çok iyi tamamlayacağını, NBA’de görev adamı olarak geçirdiği sezonların ardından Euroleague sahnesinde bir yıldız olarak yeniden doğabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.