FLAŞ: Galatasaray, Uzun Forvet İçin Tanıdık Bir İsmi Gündemine Aldı

Yeni sezon için transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray Doğa Sigorta‘nın 4 numara için gündeminde tanıdık bir isim var.

Daha önce ülkemizde Anadolu Efes forması giymiş olan ve bu sezon Valencia forması ile izlediğimiz Brock Motum ile ilgileniyorlar Sportando’nun haberine göre.

2.08 metre boyunda olan 29 yaşındaki forvet bu sezon Yarasalar ile Liga Endesa’da 15 maçta ortalama 13.7 dakika süre alırken 6.6 sayı, 2.0 ribaund ve Euroleague’de ise 20 maçta ortalama 12.5 dakikada 6.2 sayı, 1.5 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Euroleague sahnesinde savunmada yumuşak kalan ve ribaundlar konusunda koç Ponsarnau’nun istediği enerjiyi ortaya koyamayan solak forvetin kendini kanıtlaması için artık bir alt seviyede iyi süre alacağı bir takıma gitmesi şarttı. Galatasaray’da dış şut tehditi, topsuz katları ve 4 numarada yüzü dönük skor üretebilmesi gibi artılarla Şampiyonlar Ligi seviyesinde faydalı olabilecek bir isim. Sarı kırmızılılarda Hankins gibi boyalı alan etkinliği iyi olan bir uzunla birlikte oynayacağı için saha yerleşiminde onun 3 sayı çizgisi gerisinde olması sarı kırmızılılara fayda sağlayacaktır. Sadece dış şutları ile değil, penetreleri ile de ters eşleşme sağlayacaktır solak forvet. Savunmadaki hatalarını azaltırsa ve ribaundlara biraz daha fazla konsantre olursa hücumdaki bu artıları da daha değerli hale gelecektir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.