Campazzo ile Dallas ve Minnesota İlgileniyorlar

Real Madrid ile kontratı devam etmesine rağmen, NBA çıkış maddesini kullanması gündemde olan Facundo Campazzo‘nun durumu netleşmeye başladı.

Arjantinli yıldızın kontrat çıkış tutarı tam 6 milyon Euro ve Real Madrid ile yapılan görüşmeler sonucu kulüp bu rakamda indirime gitmeyeceğini belirtti oyuncu ile menajerine.

Diğer taraftan kurallar gereği NBA takımları transfer edeceği bir oyuncu için maksimum 750 bin dolar bonservis ödemesi yapabiliyor, yani bu da demek oluyor ki Campazzo 6 milyon euronun kalan kısmını kendisi ödemek zorunda. İşte bu noktada kulübü ile ödemenin nasıl taksitkendirilebileceği konusunda görüşmeler sürdürüyor Arjantinli yıldız.

İspanyol basınında çıkan haberlere göre Campazzo ile hem Minnesota Timberwolves hem de Dallas Mavericks ciddi şekilde ilgileniyorlar. Tabi öncelikle Real Madrid ile anlaşarak bahsi geçen 6 milyon euroluk bonservisinde ödemeleri hakkında anlaşması gerekiyor Arjantinli yıldızın.

Campazzo hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

1.81 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu, bu sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 24 dakika süre alırken 9.9 sayı, %31.0 3sayı, 2.3 ribaund, 7.1 asist, 1.4 top çalma, 15.4 verimlilik puanı istatistikleri ile komple bir performans sergilemişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.