Galatasaray’ın Rakibi Rytas, Goudelock ile Görüşüyor

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi A grubunda temsilcimiz Galatasaray Doğa Sigorta’nın rakiplerinden biri olacak Lietuvos Rytas, tanıdık bir skorer ile görüşüyor.

Sportando’nun haberine göre son olarak Venezia forması ile izlediğimiz eski Fenerbahçeli Andrew Goudelock, Litvanya temsilcisinin görüştüğü isim. Birleşik Amerikalı skorer ile Hapoel Tel Aviv de ilgileniyor. Ayrıca transfer döneminin başında adı Partizan ile de anılmış ancak somut bir gelişme olmamıştı.

1.90 metre boyunda olan 31 yaşındaki Goudelock bu sezon sadece 3 EuroCup maçında forma giydi ve ortalama 14.0 dakika süre alırken 6.3 sayı, %28.6 3sayı istatistikleri ile katkı verebildi.

Sakatlıkların da etkisiyle bu sezon beklentileri hiç karşılayamadı Goudelock. Bu nedenle onun için en akılcı hamle artık Euroleague’den bir seviye altta, baskının az olduğu gibi takımda tekrar mental ve fiziksel olarak kendisine gelebilmek olacaktır. Rytas da bu anlamda onun için doğru adreslerden biri olur. Sağlıklı olduğunda bir skorer olarak kalitesi tartışılmaz ama kendini bulabilmesi, ritmine kavuşabilmesi için zamana ihtiyacı var…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.