Real Madrid Guard Rotasyonunu Korumak İstiyor

Arjantinli yıldızı Campazzo’nun NBA’e gitmesi gündemde olan Real Madrid‘de takviye yapılıp yapılmayacağı merak konusu.

İspanyol basınından gelen haberlere göre Real, bu transfer gerçekleşirse guard rotasyonunda herhangi bir ayrılığa izin vermeyeceği gibi takviye yapmayı da düşünmüyor.

Koç Laso yönetime verdiği raporda bu ayrılığın gerçekleşmesi durumunda yola tecrübeli kaptan Sergio Llull, 2018-19 sezonunun Liga Endesa MVP’si Nicolas Laprovittola, Zaragoza’dan yeni transfer edilen genç yıldız adayı Carlos Alocen üçlüsü ile devam etmek istediğini açıkladı.

30 yaşında olan 1.90 metre boyundaki Arjantinli guard, takıma geçtiğimiz sezon Joventut Badalona’dan, sezonun MVP’si ünvanı ile katılmıştı. Ancak bu sezon Euroleague’de 5.0 sayı, 3.0 asist ve Liga Endesa’da ise 6.0 sayı, 2.9 asist istatistikleri ile katkı verebilmiş, beklentilerin çok altında kalmıştı. Badalona ile MVP olduğu bir önceki sezonda 17.1 sayı, 6.4 asist istatistiklerini yakalamıştı. Arjantinli guard, Panathinaikos ile anlaşmış ve yönetime ayrılmak istediğini de belirtmişti. Ama bu son gelişmelerin ardından Campazzo’nun ayrılması durumunda transferin gerçekleşmesi mümkün görünmüyor.

Aslında Real tam onun istediği tempoda ve hücuma dayalı bir basketbol oynuyor. Ben başarılı olacağını düşünenlerdendim ancak Campazzo ile aynı anda sahada kalamaması, Laso’nun size nedeniyle birini seçmesi ve bunun da doğal olarak Campazzo olması, Llull’un sakatlıktan dönmesi ile de dakikalarının iyice azalması kendisini göstermesine engel oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.