RESMİ: Kızıl Yıldız, Simonovic ile Anlaştı

Koç Obradovic yönetiminde mütevazi bütçesiyle iddialı bir kadro kurmak için hamlelerine devam eden Kızıl Yıldız, kadrosunu tecrübeli bir forvetle güçlendirdi.

Sizlere daha önce ilgilendiklerini belirtmiş olduğum eski oyuncuları Marko Simonovic ile 2 yıllık kontrat imzaladıklarını duyurdular.

2.03 metre boyunda olan 33 yaşındaki Simonovic, Cedevita ile EuroCup sahnesinde 10 maçta ortalama 21.9 dakika süre alırken 10.2 sayı, %50.0 3sayı, 3.9 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Sezonun son bölümünde transfer olduğu Unicaja Malaga‘da ise 6 Liga Endesa maçında ortalama 11.8 dakika süre alırken 3.5 sayı, 1.8 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. İlerleyen yaşıyla artık bacakları ağırlaşmış olsa da halen yüksek yüzdeli dış şutları ile etkili bir ceza atıcısı. Euroleague sahnesinde görev adamı olarak, benchten getireceği 3 sayı katkısı ile değer katabilir Kızıl Yıldız’a.

Sırp forvet daha önce 2012-14 yılları arasında ve 2015-17 yılları arasında toplamda 4 sezon Kızıl Yıldız forması giymişti. Tecrübeli oyuncu kariyerinde Buducnost, Alba Berlin, Pau Orthez, Zenit, Cedevita ve Unicaja Malaga gibi bir çok önemli takımın da formasını giymişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.