Türk Telekom’da 5 Numaraya Tanıdık Bir Aday

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil etmeye devam edecek olan Türk Telekom, koç Gören’in kontratını uzattı ve artık transfer hamleleri için kolları sıvamış durumda.

Ankara temsilcisi Fall’un Asvel’e transfer olmasıyla 5 numara adaylarını belirlemeye başladı ve Sportando’nun haberine göre listenin başında tanıdık bir isim var. Daha önce ülkemizde Beşiktaş ile Karşıyaka formalarını da giymiş olan ve bu sezonu Zenit‘te geçiren Colton Iverson.

Sizlere daha önce Rus ekibinin tecrübeli uzun ile yola devam etmeyeceğini iletmiştim.

Birleşik Amerikalı uzun hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım. Euroleague sahnesindeki kredisini tüketmiş olsa da Şampiyonlar Ligi’nde halen faydalı olabilecek, özellikle boyalı alandaki etkinliği ve sırtı dönük silahları ile Telekom’a katkı verebilecek bir isim. Bir önceki sezon Tenerife forması ile de bu seviyelerde iyi işlar çıkarabileceğini göstermişti zaten.

2.12 metre boyunda olan 31 yaşındaki Iverson, Euroleague sahnesinde beklentileri karşılayamadı Zenit forması ile, 26 maçta ortalama 15.8 dakika süre alırken 5.6 sayı, 4.6 ribaund, 1.0 asist ve VTB Ligi’nde ise 11 maçta ortalama 16.6 dakika sahada kalırken 7.9 sayı, 4.4 ribaund, 1.2 asist istatistikleri oldukça sıradan bir performans sergilemişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.