Güncel Haberler

Zenit’in Yeni Sezonda Iverson ile Devam Etmesi Beklenmiyor

Yeni sezonda tekrar Turkish Airlines Euroleague sahnesinde mücadele edecek olan Zenit, pota altı rotasyonunda köklü bir değişikliğe gidecek.

Kontratı sona eren ve takımdan ayrılması beklenen Ayon’un yanına Colton Iverson‘ı da ekleyecekler. Birleşik Amerikalı uzunun da kontratı sona erecek Haziran bitiminde ve yeniden anlaşılması beklenmiyor.

2.12 metre boyunda olan 31 yaşındaki Iverson, Euroleague sahnesinde beklentileri karşılayamadı Zenit forması ile, 26 maçta ortalama 15.8 dakika süre alırken 5.6 sayı, 4.6 ribaund, 1.0 asist ve VTB Ligi’nde ise 11 maçta ortalama 16.6 dakika sahada kalırken 7.9 sayı, 4.4 ribaund, 1.2 asist istatistikleri oldukça sıradan bir performans sergilemişti.

Klasik uzunların artık Euroleague sahnesinde zorlandığını ve pek tercih edilen isimler arasında yer almadığını biliyoruz. Iverson da şut tehditi olmaması ve ikili oyunlarda ağır kalması nedeniyle beklentilerin altında kalıyor. Zenit gibi baskının olmadığı ve sıradan diyebileceğimiz bir kadroda bile aldığı süreleri iyi değerlendiremedi. İlerleyen yaşının da etkisiyle artık tekrar Euroleague sahnesinde şans bulabileceğini düşünmüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Zalgiris, Bayern’i Son Nefeste Geçebildi

Turkish Airlines Euroleague 9. hafta mücadelesinde Zalgiris Kaunas konuk ettiği FC Bayern Munich‘i 74-73’lük skorla …