Zenit’in Yeni Sezonda Iverson ile Devam Etmesi Beklenmiyor

Yeni sezonda tekrar Turkish Airlines Euroleague sahnesinde mücadele edecek olan Zenit, pota altı rotasyonunda köklü bir değişikliğe gidecek.

Kontratı sona eren ve takımdan ayrılması beklenen Ayon’un yanına Colton Iverson‘ı da ekleyecekler. Birleşik Amerikalı uzunun da kontratı sona erecek Haziran bitiminde ve yeniden anlaşılması beklenmiyor.

2.12 metre boyunda olan 31 yaşındaki Iverson, Euroleague sahnesinde beklentileri karşılayamadı Zenit forması ile, 26 maçta ortalama 15.8 dakika süre alırken 5.6 sayı, 4.6 ribaund, 1.0 asist ve VTB Ligi’nde ise 11 maçta ortalama 16.6 dakika sahada kalırken 7.9 sayı, 4.4 ribaund, 1.2 asist istatistikleri oldukça sıradan bir performans sergilemişti.

Klasik uzunların artık Euroleague sahnesinde zorlandığını ve pek tercih edilen isimler arasında yer almadığını biliyoruz. Iverson da şut tehditi olmaması ve ikili oyunlarda ağır kalması nedeniyle beklentilerin altında kalıyor. Zenit gibi baskının olmadığı ve sıradan diyebileceğimiz bir kadroda bile aldığı süreleri iyi değerlendiremedi. İlerleyen yaşının da etkisiyle artık tekrar Euroleague sahnesinde şans bulabileceğini düşünmüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.