Zenit, Pangos Transferini Bitirmek Üzere!

Transfer piyasasının en değerli isimlerinden biri kuşkusuz Kevin Pangos. Öyle ki Turkish Airlines Euroleague takımlarının neredeyse yarısı onunla ilgileniyorlar.

Kızıl Yıldız aslında bu ekipler arasından öne çıkmış ve Kanadalı guard ile prensip anlaşmasına varmıştı. Ama 15min’in haberine göre son anda arayan giren Zenit, yaptığı cazip teklifler bu anlaşmayı bozdu ve oyuncu ibresini Rus ekibine çevirdi, taraflar anlaşmaya yakın.

Tecrübeli oyun kurucu ile Panathinaikos, Bayern Munich, Zalgiris Kaunas, Valencia ve Maccabi Tel Aviv gibi diğer Euroleague takımları da ilgileniyorlardı.

Pangos hakkındaki yorumlarımı sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

1.86 metre boyunda olan 27 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu 2 sezon önce Zalgiris ile nefis bir sezon geçirmiş ve Litvanya temsilcisini Final Four’a taşımıştı. Barça kariyerinde ise pek beklentileri karşılayamadı. Bu sezon Euroleague sahnesinde hiç forma giyemedi sakatlığı nedeniyle. Ancak liglerin askıya alınmasından önce iyileştiği ve rehabilitasyon sürecini de olumlu geçirdiğini, iyileştiğini biliyoruz. Geçtiğimiz sezon ise Barça forması ile 35 maçta 7.0 sayı, 1.1 ribaund, 3.2 asist gibi sıradan istatistikler tutturabilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.