Zenit, Albicy ile Yola Devam Etmeyecek

Yeni sezonda koç Pascual ile kadrosunu güçlendirmek isteyen Zenit‘de takımdan ayrılacak isimler de netleşmeye başladı.

Andrew Albicy ile yeni sezonda yola devam etmeyecekleri kesinleşti gibi, yakında resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. Hatırlayacağınız üzere Fransız guard ile temsilcimiz Fenerbahçe’nin adı birlikte anılmıştı.

1.77 metre boyunda olan 30 yaşındaki Albicy, sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 21.1 dakika süre alırken 6.6 sayı, 1.6 ribaund, 3.3 asist ve VTB Ligi’nde ise 12 maçta ortalama 20.9 dakika süre alırken 6.2 sayı, 1.3 ribaund, 4.1 asist, 1.4 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Fransa milli takımının da formasını giyen tecrübeli oyun kurucu, elbette bir yıldız değil. Daha çok takım arkadaşlarını oynatmayı seven, saha görüşü üst düzeyde olan ve takımının kısa savunmasındaki eksiklerini giderebilecek seviyede olan bir guard. Dolayısıyla skorer guardların birlikte oynamayı sevdiği türden bir oyun kurucu. Ayrıca gerektiği zaman üçlükleri ve deliciliği ile takımına skor katkısı da verebilen bir oyuncu. Bir çok Euroleague ve EuroCup takımının alternatif guard olarak onu gündemine alabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.