RESMİ: Bahçeşehir Perez Transferini Açıkladı

Yeni sezonda ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil edecek ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden biri olan Bahçeşehir Koleji, yeni oyun kurucusunu açıkladı.

Sizlere daha önce ilettiğim üzere, Alex Perez ile yeni sezon için anlaşmaya vardılar. Son olarak Zalgiris Kaunas forması ile izlediğimiz Meksikalı guard, daha önce ülkemizde Banvit forması da giymişti.

1.91 metre boyunda olan 26 yaşındaki Meksikalı guard, Euroleague sahnesinde 7 maçta ortalama 10.1 dakika süre alırken 3.1 sayı, 1.9 asist ve Litvanya Ligi’nde ise 7 maçta ortalama 19.7 dakika saha kalırken 6.4 sayı, 2.1 ribaund, 3.4 asist istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Her ne kadar bu sezonu boş geçirmiş olsa da kalitesi ve kumaşı iyi olan bir isim olduğunu biliyoruz. Umarım bu ara onu çok kötü etkilememiştir. Eğer standart performansını sergileyebilirse sürati, etkili dış şutları ve ikili oyunlarda hem organizatör hem de bitirici olarak katkı verebilmesiyle çok faydalı olur. Genç oyunculardan kurulu Banvit’e de çok iyi liderlik eden Perez’in yeniden yapılanan kadro değişikliğine giden Bahçeşehir’e liderlik edip, takımı derleyip toplaması gerekecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.