RESMİ: Türk Telekom, Can Korkmaz’ı Açıkladı

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil etmeye devam edecek olan Türk Telekom, ilk dış transferini açıkladı.

ING Basketbol Süper Ligi‘nin son sezonlarda en istikrarlı takımlarından biri olan Ankara temsilcisi dış transferde ilk hamlesini sizlere daha önce ilettiğim bir isimle yaptı ve bu sezon Galatasaray Doğa Sigorta forması ile başarılı bir performans sergileyen Can Korkmaz ile yeni sezon için anlaştıklarını açıkladılar.

1.87 metre boyunda olan 27 yaşındaki Can, sezon askıya alınana kadar BSL’de 23 maçta ortalama 14.3 dakika süre alırken 6.8 sayı, 1.3 ribaund, 2.1 asist ve EuroCup sahnesinde ise 13 maçta ortalama 12.6 dakika süre alırken 3.1 sayı, 1.3 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

İstatistiklerinin üstünde bir performans sergiledi bu sezon Can. Oyun kurucu pozisyonunda genel anlamda sorun yaşayan Galatasaray’da hem takımı derleyip toplayan hem de hücumda kritik anlarda bulduğu sayılarla x-faktör oldu. Diğer taraftan enerjisi ve savaşçı kimliği ile savunmada da başarılı bir performans sergiledi, orada da takımın ruhani lideriydi diyebiliriz. Yeni sezonda Türk Telekom forması ile benzer sorumluluklara sahip olacağını, yine benchten gelerek takıma değer katacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.