Pınar Karşıyaka, Metecan’ı Kadroda Tutmak İstiyor

ING Basketbol Süper Ligi iptal olana kadar şampiyonluk adaylarından biri olan Pınar Karşıyaka, yeni sezon için olabildiğince kadrosunu krorumaya çalışıyor.

Bu yolda da iyi adımlar attılar; Taylor, M’Baye, Nusret ve Yunus ile prensipte anlaşılar, James Metecan Birsen ile de görüşmelere devam ediyorlar. İzmir ekibi transfer görüşmelerinin yanı sıra covid salgını nedeniyle erken bitirilen sezondan kalan 3 aylık alacağı için de pazarlık halindey oyuncusuyla.

Kariyerinin en iyi dönemini bu sezon Pınar Karşıyaka’da geçiren Metecan’ın sözleşmesi sona erdi ve Karşıyaka dışında onunla İspanya’dan bir Euroleague ve bir de EuroCup ekibi ilgileniyorlar, hatta tekliflerini de iletmiş durumdalar.

Metecan hakkındaki yorumlarımı ve mini analizimi sizlerle BSL’de Sezon Böyle Tamamlanırsa Ödüller Kimlere Gider? isimli yazımda paylaşmıştım.

Anadolu Efes’ten geldikten sonra koç Sarıca yönetiminde başarılı bir performans sergileyen ve milli takıma kadar yükselen 2.08 metre boyunda olan 25 yaşındaki Metecan bu sezon 23 maçta ortalama 9.1 sayı, 4.7 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.