Buducnost, Eski Fenerbahçeli Green ile İlgileniyor

Adriyatik Ligi‘nin 7DAYS EuroCup‘daki temsilcilerinden Buducnost, guard rotasyonunu NBA patentli bir isimle güçlendirmek istiyor.

Son olarak bu sezon Real Betis forması ile izlediğimiz, daha önce ülkemizde Fenerbahçe Beko forması da giymiş olan Erick Green ile ilgileniyor Karadağ ekibi.

1.90 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli skorer bu sezona Çin’in Fujan takımında başlamış sonrasında İspanyol ekibine transfer olmuştu. Sezon askıya alınana kadar Liga Endesa’da çıktığı 4 maçta ortalama 27.5 dakika süre alırken 21.3 sayı, %40.9 3sayı, 3.8 ribaund, 1.3 asist, 1.5 top çalma istatistikleri ile Avrupa sahnesini ne kadar özlediğini de göstermişti.

Green, sürati, deliciliği ve dribbling üstü yüzdeli orta mesafeleri ile gelir gelmez Betis’in hücumlarına liderlik etmeye başladı. Yay gerisinde de oldukça yüzdeli oynayan tecrübeli skorer, Çin’den sonra Avrupa’yı ne kadar özlediğini gösterdi. Elbette işin savunma tarafında halen üst seviyeler için yetersiz kalıyor ama Buducnost’da özellikle Bamforth takımdan ayrılırsa onun verdiği skor katkısının bir benzerini rahatlıkla sağlayabilecek bir guard olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kariyerini tekrar yükseltmek için doğru bir basamak olacaktır Buducnost onun için.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.