ÖZEL: Partizan, Williams’ı Kadrosuna Katmak İstiyor

Yeni sezonda da 7DAYS EuroCup‘da iddialı olmak isteyen ve şampiyonluğu kazanıp Euroleague biletini kapmaya çalışacak olan Partizan, bu yolda iddialı bir kadro kurma çabasında.

5 numara için kadrolarına katmak istedikleri ise bu sezon Tofaş forması ile başarılı bir performansa imza atarak bir sonraki seviye için hazır olduğunu gösteren Devin Williams.

Birleşik Amerikalı uzunun kontratı Haziran sonunda bitiyor ve küçülecek bütçeyile Tofaş’ın onu kadrosunda tutması mümkün görünmüyor.

Williams hakkındaki yorumlarımı ve mini analizimi BURADA sizlerle paylaşmıştım. Partizan’ın yüksek tempo basketbolunda hem açık alanda hem de geçiş oyunlarındaki çabuk ikili oyunlarında çok faydalı olacağını düşünüyorum. Tofaş’da koç Ene’nin yönetiminde çok iyi hazırlandı ve artık EuroCup’da şampiyonluk yolunda oynayacak bir takımda boy göstermeye hazır.

2.06 metre boyunda olan 26 yaşındaki Williams, BSL’de 22 maçta ortalama 24.5 dakika süre alırken 15.4 sayı, 7.5 ribaund, 1.9 asist ve EuroCup’da ise 16 maçta ortalama 24.9 dakika süre alırken 15.1 sayı, 8.1 ribaund, 1.5 asist ile takımına önemli katkılar vermişti. Williams, sezon askıya almadan önce tamamlanan 7DAYS EuroCup Top 16 turunun MVP’si seçilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.