RESMİ: Maccabi Tel Aviv ve Black Yolları Ayırdılar

Pandemi nedeniyle ekonomik anlamda zorlanması beklenen Turkish Airlines Euroleague takımlarından biri olan Maccabi Tel Aviv‘de ilk ayrılık haberi geldi.

Geçtiğimiz sezon sakatlıkların da etkisiyle beklentilerin altında kalan NBA patentli uzun Tarik Black ile yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadı ve karşılıklı olarak anlaşılarak yollar ayrıldı. Gelen haberlere göre Black, yeni sezonda 1.3 milyon dolar kazanacağı bir kontrat teklifini reddetti.

2.06 metre boyunda olan 28 yaşındaki NBA patentli uzun, bu sezon sadece 11 Euroleague maçında ortalama 19 dakika süre alırken 9.1 sayı, 4.8 ribaund, 1.0 asist, 10.6 verimlilik puanı istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletizmi, enerjisi, patlayıcılığı, güçlü fiziği ve çabuk ayakları ile Euroleague sahnesindeki modern uzunlardan biri olan Black, sağlıklı kalabildiği sürece hem savunmada hem de hücumda gideceği takıma önemli şekilde değer katacaktır. Ancak şunu da belirtmek lazım, sezonun büyük bir bölümünü sakat olarak geçirmiş bir uzunun pandemi nedeniyle hayli zorlu geçecek transfer piyasasında 1.3 milyon dolar gibi bir kontratı reddetmiş olması da pek akıl karı değil açıkçası…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.