Ormanspor, Clemmons’ı Kadroya Katmak İstiyor

Yeni sezon hazırlıklarına proaktif bir şekilde, erkenden başlayan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden OGM Ormanspor, guard rotasyonunu güçlendirmek için ana hedefini belirledi.

Geçtiğimiz sezon Kloof ve Warren’dan çok iyi katkı alan koç Aydanarığ’ın yeni sezonda takımda görmek istediği isim ise Sportando’nun haberine göre, bu sezon AS Monaco forması ile izlediğimiz, Kazakistan milli takımının da formasını giyen Anthony Clemmons.

1.86 metre boyunda olan 25 yaşındaki Clemmons, bu sezon Pro A’da 24 maçta ortalama 25.1 dakika süre alırken 10.4 sayı, %34.1 3sayı, 2.7 ribaund, 2.8 asist, 1.1 top çalma ve 7DAYS EuroCup sahnesinde ise 16 maçta ortalama 23.1 dakika süre alırken 10.6 sayı, %37.7 3sayı, 2.7 ribaund, 2.4 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Sürati, atletizmi ve deliciliği ile ön plana çıkan Clemmons, geçtiğimiz sezon Warren ve Kloof’un ligde yaptığı katkıyı rahatlıkla Ormanspor’a verebilecek bir isim. Her ne kadar fiziğinin de etkisiyle 1 numara gibi oynasa da aslında takımına skor anlamında liderlik edebilecek önemli bir bitirici. Ayrıca işin savunma tarafında da sırıtmayan bir isim ki Monaco gibi önemli bir takımda hem EuroCup hem de Pro A sahnesinde aldığı 23-25 dakika gibi istikrarlı süreler de onun kalitesini gösteriyor. Ligimize renk katacağını, Ormanspor adına kilit bir hamle olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.