Bahçeşehir Koleji, Aldridge ile Anlaştı

ING Basketbol Süper Ligi‘nin de coronavirüs salgını nedeniyle Avrupa’daki tüm ligler gibi askıya alınmasının ardından takımlarımız beklendiği gibi transfer çalışmalarına başlamadı diğer Avrupa kulüpleri.

Ama bu konuda bir takımı hariç tutabiliriz. Bahçeşehir Koleji, Rıdvan Öncel ile prensipte anlaştıktan sonra şimdi de Basketfaul’ün haberine göre Meksa Yatırım Afyon Belediyespor‘da iyi bir sezon geçiren Birleşik Amerikalı forvet Peyton Aldridge ile anlaştı. Resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Avrupa’daki ilk yılını İtalyan ekibi Cremona’da geçirdikten sonra geçtiğimiz sezon Afyon’da da iyi işler çıkaran 2.03 metre boyunda olan 24 yaşındaki Aldridge, BSL’de 11.0 sayı, %44.2 3sayı, 5.0 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığım BSL’de Sınıf Atlayabilecek Yabancılar (EuroCup & Şampiyonlar Ligi) analizimde de kendisine yer vermiştim. Bahçeşehir’in yeni sezonda da FIBA Europe Cup’da oynaması bekleniyor ve Aldridge’in kendisini bu şekilde geliştirmeye devam edip Avrupa sahnesinde de takıma önemli katkı vermesini bekliyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.