Asvel, Valencia’nın Fransız Uzununu Gündeme Aldı

Turkish Airlines Euroleague‘in corona salgını nedeniyle askıya alınmasıyla birlikte artık takımlar transfer hedeflerine konsantre olmuş durumdalar.

Bu takımlardan biri de Fransız temsilcisi Asvel Villeurbanne. Her ne kadar mütevazi bir bütçeye sahip olsalar da özellikle Fransız yıldızları kadrolarına katarak yollarına devam etmeye çalıştıklarını biliyoruz.

Bu anlamdaki hedeflerinden biri de Valencia‘nın bu yaz kontratı sonaerecek forveti Louis Labeyrie. Hatırlayacağınız üzere sizlere İspanyol ekibinin de tecrübeli oyuncusu için kontrat yenileme görüşmelerine başladığını iletmişti.

2.09 boyunda olan 28 yaşındaki Fransız forvet, Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 20 dakika süre alırken 5.1 sayı, 4.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Her ne kadar kağıt üstünde beklentilerin altında kalmış gibi görünse de atletizmi, birden fazla pozisyonu savunabilmesi ve hücumda hem 4 hem de 5 numarada ters eşleşmelere olanak sağlaması ile çok önemli bir parça Yarasalar’da. Ayrıca çalışkanlığı ve profesyonelliği ile de örnek karakterlerden biri. Asvel’de elbette süreleri ve sorumluluğu artacaktır. Yüzü dönük silahları olan ve atletik bir oyuncu olan Layebrie’nin Fransa temsilcisine sınıf atlatabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.