Valencia Fransız Forvet Labeyrie ile Yeni Kontrat Görüşmelerine Başladı

Turkish Airlines Euroleague 2019-20 sezonunun geleceği halen belirsizliğini korurken takımlar yeni sezon için transfer çalışmalarına başladılar.

İspanyol ekibi Valencia da bir taraftan kadrosunu güçlendirmeye çalışırken, diğer taraftan da kontratı sona erecek olan kritik oyuncularla da görüşmelere başladı.

Yarasalar’da koç Ponsarnau’nun en güvendiği isimlerden biri olan Fransız forvet Louis Labeyrie‘nin de 2 yıllık kontratı bu yaz bitiyor. Tecrübeli oyuncuyu takımda tutmak isteyen yönetim menajeri ile görüşmelere başladı ve şuan için olumlu ilerlemeler olduğu gelen haberler arasında.

2.09 boyunda olan 28 yaşındaki Fransız forvet, Euroleague sahnesinde 27 maçta ortalama 20 dakika süre alırken 5.1 sayı, 4.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Her ne kadar kağıt üstünde beklentilerin altında kalmış gibi görünse de atletizmi, birden fazla pozisyonu savunabilmesi ve hücumda hem 4 hem de 5 numarada ters eşleşmelere olanak sağlaması ile çok önemli bir parça Yarasalar’da. Ayrıca çalışkanlığı ve profesyonelliği ile de örnek karakterlerden biri.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.