Beşiktaş’da Yeni Rota Todorovic

Marei’yi Bamberg’e kaptıran siyah beyazlılarda yeni rota son olarak Joventut Badalona forması ile izlediğimiz Marko Todorovic.

Ancak şunu da belirtmem lazım Karadağlı uzun ile Euroleague ekibi Kirolbet Baskonia da ciddi şekilde ilgileniyor. Bu nedenle Beşiktaş Sompo Japan’in işi pek kolay görünmüyor bu transfer konusunda.

2.11 boyunda olan 27 yaşındaki Todorovic, geçtiğimiz sezon Liga Endesa’da 10.9 sayı, 6.0 ribaund istatistikleri ile dikkatleri üstüne çekmiş ve Badalona’nın rüya niteliğindeki sezonunda en önemli parçalardan biri olmuştu. Pota altına atletik bir uzun yerine klasik bir uzun takviyesi yapmak isteyen koç Ivanovic açısından vatandaşı çok doğru bir opsiyon. Çünkü Todorovic dış şut tehditi de olan, diğer taraftan alçak posttaki silahlarını her geçen gün geliştiren ve 2.11 boyuna rağmen adam değişme savunmasında ya da yüksek tempo basketboluna da uyum sağlayabilecek şekilde mobil bir uzun. Badalona’da istikrar ve mental gelişim konusunda da oldukça ilerledi, Euroleague seviyesinde benchte oturmak yerine Beşiktaş’da as uzun olup gelişimini hızlandırmayı tercih edebilir Ivanovic’in kanatları altında.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.