RESMİ: Gaziantep’in Rakibi Bamberg Marei’yi Kaptı!

Geçtiğimiz sezon Pınar Karşıyaka forması ile ligimizin MVP’si seçilen, ülkemize gelmiş en önemli uzunlardan biri olan Mısırlı Assem Marei‘yi Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Gaziantep ile aynı grupta yer alan Alman ekibi Brose Bamberg kaptı.

FIBA Şampiyonlar Ligi’nin geçen sezonki Final Four yapan ekiplerinden biri olan Bamberg pota altına önemli bir hamle yaparak Mısırlı uzun ile 2 yıllık kontrat imzaladığını açıkladı. 27 yaşında olan 2.06 boyundaki uzun, böylelikle Bayreuth forması parladığı easyCredit BBL’ye geri dönmüş oldu. Marei ile Beşiktaş yakından ilgileniyordu.

27 yaşında olan 2.06 boyundaki Marei, BSL’de 28 maçta görev alırken 17.9 sayı, 9.9 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile ligin en önemli uzunlarından biri olmuştu. Boyalı alandaki pozisyon bilgisi, fiziğini kullanmayı iyi bilmesi ve en önemli fiziksel temastan asla kaçmayan savaşçı kimliği ile her eve lazım bir uzun. Maalesef onu ülkemizdeki takımlar ikna edemediler ve kaçan balıklardan biri odu transfer döneminde. Şampiyonlar Ligi’nde Bamberg forması ile adını sıkça duyacağımız isimlerden biri olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.