Roll Milano ile Anlaşmaya Yakın

Geride bıraktığımız sezon Maccabi Tel Aviv ile kariyerinin en iyi dönemini geçiren tecrübeli guard Michael Roll henüz bir kontrat imzalamadı ve serbest oyuncu konumunda.

Transfer döneminin başında Panathinaikos’un da kendisine bir ilgisi vardı ancak bir gelişme olmadı. Maccabi’nin de kendisini takımda tutma isteği biliniyor fakat halen bir anlaşma yapmadı. Eurohoops’un haberine göre koç Mesina yönetiminde yeniden yapılanmaya giden Olimpia Milano da bu durumdan faydalandı ve tecrübeli guardın aklını çelmek üzere, yakın zamanda bir anlaşma gelebilir.

Devşirme olarak Tunus milli takımının da formasını giyen 32 yaşındaki Roll, İsrail ekibinde ikinci sezonunu geride bıraktı ve Euroleague sahnesinde yer aldığı 29 maçta 9.7 sayı, 2,7 asist ve 2,2 ribaund ortalamalarıyla oynarken %40,7 ile üçlük attı. Koç Mesina’nın gelişiyle daha düşük tempoda oynaması beklenen ve yarı sahadaki organizasyonların öneminin artacağı Milano’da çok daydalı olabilecek bir isim Roll. Yüksek baskebol IQ’su ile hem ikili oyunları çok iyi organize edebilen bir guard hem de gerektiğinde sorumluluk alarak takımına önemli skor katkısı verebilir. Ayrıca yıldız kaprisi olmayan ve koçun sisteminde onu koyduğu yerde en verimli şekilde oynayan üst düzey bir profesyonel.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.