Fenerbahçe’nin Westermann Hamlesi Galatasaray’ın Planlarını Bozdu!

Sarı lacivertliler Zalgiris Kaunas ile bonservis konusunda anlaştı ve yakın zamanda Westermann transferini resmi olarak açıklayacaklar. Bu hamle ile birlikte Litvanya ekibi de piyasada guard arayışına girdi ve listelerinin başında tanıdık bir isim var!

Banvit (Bandırma İhtisas) çok iyi bir sezon geçiren Meksikalı guard Alex Perez sizlere daha önce ilettiğim üzere Galatasaray ile anlaşmak üzereydi, sadece ufak pürüzler kalmıştı ancak şuanda o pürüzler epey büyümüş durumda. Çünkü Westermann’ı Fenerbahçe’ye gönderecek olan Zalgiris Kaunas da Meksikalı için devreye girmiş durumda.

1993 doğumlu olan 1.91 boyundaki Meksikalı oyun kurucu geçen sezon BSL’de 32 dk, 14.9 sayı, 2.8 ribaund, 5.6 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 30 dakika, 12.8 sayı, %38.2 3sayı, 3.4 ribaund, 5.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Sürati, etkili dış şutları ve ikili oyunlarda hem organizatör hem de bitirici olarak sergilediği başarılı performansla dikkatleri üzerine çekmişti. Genç oyunculardan kurulu Banvit’e de çok iyi liderlik eden Perez’in koç Jasikevicius’un kanatları altında gelişimini ivmelendireceğini ve Euroleague seviyesinde alternatif guard olarak iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.