Panathinaikos Yeni Uzununu Buldu!

Önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurmak isteyen Panathinaikos pota altına değerli bir takviye yaptı ve son olarak Gran Canaria‘da izlediğimiz Jacob Wiley ile anlaştılar. Resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Panathinaikos’un aslında önceliği Jordan Mickey ve sonrasında Aaron White’dı. Ancak Mickey’in yüksek maaş beklentisi ve White’ın öncelikle NBA’e gitmek istemesi Yeşiller’i üçüncü alternatif olan Wiley’e yönlendirdi.

2.03 boyunda olan 24 yaşındaki forvet geride bıraktığımız sezon Gran Canaria formasıyla Liga Endesa’da 16.5 sayı, 5.2 ribaund ve Euroleague’de ise 10.0 sayı, 2.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Wiley atletik özellikleri ve güçlü fiziği ile mobil bir uzun. Pota altında güçlü bir bitirici olmasının yanı sıra alçak postta birebirde de önemli bir silah. İkili oyunlarda etkili bir bitirici Wiley, özellikle topu hareketli aldığında etkinliği daha da artıyor, bol bol hava harekları görüyoruz onun bitirici rolde olduğu ki Calathes ile iyi bir ikili olacaklarını düşünüyorum bu anlamda. Wiley ribaundlarda konusunda savaşçı kimliği ile ön plana çıkarken, atletizmini zamanlama ile birleştirip potasını da blokarla savunabilen bir isim. En önemli eksisi şut tehditinin bulunmaması.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.