Mickey Transferin Gözdesi Olacak

Khimki ile hem Turkish Airlines Euroleague hem de VTB Lig‘de çok iyi bir sezon geçiren NBA patentli uzun Jordan Mickey Avrupa basketbolına rahatlıkla uyum sağladı ve şuanda transfer piyasasının gözde isimlerinden biri.

Yazın sözleşmesi sona erecek Birleşik Amerikalı uzun NBA piyasasını da değerlendirecek. Ancak Khimki’nin de seneye Euroleague’de yer alma olasılığının yükselmesi ile birlikte önceliğinin Rus ekibi olacağı da kendisine yakın kaynaklardan gelen haberler arasında. Diğer taraftan Kirolbet Baskonia ile Panathinaikos‘un da ona “zengin” teklifler yapmaya hazır oldukları söyleniyor.

2.03 metre boyunda olan 24 yaşındaki Mickey bu sezon Euroleague’de 14.2 sayı, 5.0 ribaund ve VTB Lig’de ise 15.1 sayı, 6.5 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Davies’in %90 kapıldığını düşünürsek pota altına takviye yapmak isteyen 2 Euroleague temsilcimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko için daha uygun maliyetli doğru bir hamle olabilir Mickey. Atletik özellikleri, çabuk ayakları ve pota altındaki etkili bitiriciliği ile değerli bir parça.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.