Güncel Haberler

Koç Ataman, İzlanda Galibiyeti Sonrası Konuştu

2025 FIBA EuroBasket elemeleri B grubu ikinci maçında A Milli Takımımız, konuk ettiği İzlanda karşısında çok zorlansa da Tarık’ın son saniyede bulduğu zor orta mesafe basket sayesinde 76-75’lik skorla kazanarak soğuk bir duş almaktan kurtuldu.

A Milli Takımımız’ın başantrenörü Ergin Ataman karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu:

Elbette bugün iyi basketbol oynamadık ama maçın neredeyse tamamı bizim kontrolümüzdeydi. Maçın neredeyse tamamını önde götürdük ama özellikle son üç dakikada inanılmaz hatalar yaptık. İzlanda’ya 5-10 saniye içerisinde çabuk sayılar bulma şansı tanıdık, böylelikle kontrolü kaybettik. Basketbol böyle bir oyun, bazen çok iyi oynarsınız ve kaybedersiniz. Bazen de berbat oynarsınız ama şansın yardımıyla kazanırsınız. Bugün şans bizim yanımızdaydı, bugün kazanmanın önemi bizim için çok büyüktü. İyi oynamadık ama bir şekilde kazanmanın yolunu bulduk.

Son toptaki oyunumuz Melih’in ‘back pick’inden’ Tarık’a bir ‘curl’ yaptırmaktı ve sonrasında boşsa pası Tarık’a vermekti. Sonuçta rakibin faul probleminden dolayı topu içeriden kullanmayı planlamıştık. Kenan topu oyuna sokarken pası Tarık’a vermeyi tercih etti, bana göre de bu tercihi doğruydu. Aslında Tarık daha da net içeri girip atabilirdi ama bir an elinden kaçırdı, sonra şans yardım etti ve skoru yaptı. Tarık’i özellikle son beş dakikada çok iyi savundular, en iyi savunmacılarını onun üzerine verdiler. Bu yüzden ilk alternatifimiz Melih’ti ama Tarık da bir şekilde sayıyı bulmuş oldu. Tabii ki bugün maçı son saniyede Ergin Ataman’ın çizdiği setle kazandık demeyin. Antrenör olarak bugünkü kötü oyunun sorumlusu benim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Wilbekin ile Larkin Tahkime Gittiler

Bu yaz 2024 Paris Olimpiyat Ön Elemeleri için düzenlenen Milli Takım kampına katılmayan iki devşirme …