Güncel Haberler

Koç Gören, Bodrum Galibiyeti Sonrası Değerlendirmelerde Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 15. hafta mücadelesinde Aliağa Petkimspor konuk olduğu Çağdaş Bodrum Spor‘u 62-80 gibi farklı bir skorla geçmeyi başardı ve Türkiye Kupası biletini kapan 8 takımdan birisi oldu.

Karşılaşmanın ardından İzmir ekibinin başarılı koçu Burak Gören açıklamalarda bulundu:

Buraya gelirken deplasmanda bazı sıkıntılar yaşıyorduk. Önceki tecrübelerimizden burada iyi savunma yapmadan, oyunu kontrol etmeden ve şut tercihlerimizi doğru yapmadan kazanamayacağımızı düşünüyorduk. Maçın başından sonuna dek çok sert savunma yaparak, plana sadık kalarak, hücum tarafını kontrol ederek, doğru atışları bularak ve rakibin defektlerine hücum ederek kontrol ettiğimiz çok net bir maç oynadık. Maçın sonunda oluşan 20 sayılık fark aslında çok gerçekçi değil ama sonuçta maçı kontrol ettik ve maçın genelinde öndeydik. Takımıma teşekkür ederim. 15. haftayı oynadık ve 8. galibiyetimizi aldık. Burada bir şey söylemek lazım. Aliağa’nın 4 yıllık bir Süper Lig macerası var. Lig besinciliğini hak ettiğimizi düşünüyorum. Türkiye Kupası’na katılma hakkını kazandık ve ilk yarıda 8. galibiyetimize ulaştık. Bir kulübün büyümesi ve gelişimi adına gösterilen emeğin karşılığının bu şekilde alınması önemliydi. Başkanımızı, tüm yönetim kurulumuzu, idari ve teknik ekibimizi kutluyorum.

beIN Sport

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …