Güncel Haberler

Son Şampiyon Ulm, Alba’ya Geçit Vermedi

Almanya easyCredit BBL 3. hafta mücadelesinde son şampiyon Ratiopharm Ulm konuk ettiği Alba Berlin‘i Nunez liderliğinde 100-88 gibi farklı bir skorla geçmeyi bildi.

Bu sonuçla Ulm yoluna üçte üç yaparak devam etti ve Alba ise 3. maçında ilk yenilgisini almış oldu.

Ulm’da Juan Nunez 17 sayı, 4 ribaund, 10 asist ile yıldızlaşırken, Karim Jallow 18 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Georginho De Paula 14 sayı, 2 ribaund, 2 asist, LJ Figueroa 13 sayı, Dakota Mathias 12 sayı, 2 ribaund ve Trevion Williams 12 sayı, 11 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Alba cephesinde ise Johannes Thiemann 19 sayı, 6 ribaund, 3 asist, Matt Thomas 16 sayı, 3 ribaund, Sterling Brown 12 sayı, 5 ribaund ve Jonas Mattisseck 12 sayı ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Hazırlık Maçı: Bologna, Alba Engelini Rahat Geçti

Hazırlık Maçları kapsamında Munich’in ev sahipliğinde düzenlenen Magenta Sport Cup üçüncülük maçında Virtus Bologna rakibi …