Güncel Haberler

U19 Dünya Kupası: Milliler, İspanya Karşısında Varlık Gösteremedi…

Macaristan’da düzenlenen 2023 FIBA U19 Dünya Kupası yarı final maçında Türkiye, güçlü rakibi İspanya karşısında varlık gösteremedi ve 83-51’lik skorla hezimete uğradı…

Bu sonuçla İspanya, finalde Fransa’nın rakibi oldu. Millilerimiz ise üçüncülük maçında bir diğer güçlü rakip ABD ile karşılaşacak.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İspanya’da Jordi Rodriguez 20 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, Izan Almansa Perez 17 sayı, 8 ribaund, Lucas Hernandez Langarita 11 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve Abd Sediq Garuba 10 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Milli takımımızda ise Karahan Efeoğlu 12 sayı, 5 ribaund ile çift haneli skor üretebilen yegane isim olurken, Melih Tunca, Hamza Mestoğlu ve Ege Tan Yıldızoğlu ise 7’şer sayıyla katkı verebildiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Dünya Sıralaması: ABD Yeniden Zirvede ve Maalesef Türkiye İlk 20 Sıranın Dışında…

2023 Dünya Kupası’nın sona ermesinin ardından FIBA da Dünya Sıralaması’nı turnuvada alınan sonuçlara göre güncelledi. …