Güncel Haberler

2027 FIBA Dünya Kupası’nın Ev Sahibi Katar Oldu

2027 FIBA Dünya Kupası‘na Katar ev sahipliği yapacak. FIBA’nın yaptığı açıklamaya göre maçlar Doha’da oynanacak.

FIBA Başkanı Hamane Niang yapığı açıklamada şunları söyledi:

Merkez Kurulu, QBF’nin (Katar Basketbol Federasyonu) sunduğu sunumdan etkilendi. Bu teklifi bir araya getirirken tamamladıkları işin kalitesi için onları Kurul adına tebrik etmek istiyorum. Biz, FIBA Basketbol Dünya Kupası 2027’yi Katar’a verdiğimiz için çok mutluyum.

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis şunları ekledi:

QBF’yi başarılı tekliflerinden dolayı tebrik etmek istiyorum ve bu etkinliğin hem saha içinde hem de saha dışında en kaliteli etkinliklerden biri olacağına çok güveniyoruz. Önemli olarak, dünya şampiyonaları veya bir düzineden fazla diğer Olimpik sporun kupaları da dahil olmak üzere çok çeşitli büyük uluslararası spor etkinliklerinde mükemmel bir geçmişe sahip yetenekli ve deneyimli bir ekip tarafından sunulacak.

Ayrıca, 2027 FIBA Basketbol Dünya Kupası’na katılan 32 takımın tamamının tek bir şehirde bulunması, taraftarların son yirmi yılda diğer tüm FIBA Dünya Kupalarında olduğundan daha fazla kişisel maça erişerek Dünya Kupası deneyimlerini kişiselleştirmeleri için eşsiz bir fırsat sunacak. 2027’nin bu amiral gemisi FIBA etkinliği için Doha’da özel bir deneyim olacağına inanıyorum.

2027 FIBA Dünya Kupası dünya üzerinde basketbolun Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde de tanınmasını sağlayacak. Daha önce dünyanın bu kısmında bir FIBA turnuvası düzenlenmemişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.