Güncel Haberler

Koç Ataman, Baskonia Mağlubiyetini Değerlendirdi

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes konuk olduğu Cazoo Baskonia’ya uzatma sonunda 114-111’lik skorla yenildi.

Karşılaşmanın ardından Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu:

İki takım için de hücum olarak harika bir maçtı. Savunmada Matt Costello’nun pick&pop’ları savunma konusunda başarısız olduk. Costello bu akşam harika iş çıkardı, maçın yıldızıydı. Normal sürenin son iki dakikasında her şeyi kaçırdık. Maçı kapatmaya çalışırken çok fazla boş şut kaçırdık, başarılı olamadık. İşin diğer tarafında ise Baskonia’ya verdiğimiz 18 hücum ribaundu onlara skor üretmek için ikinci şans tanıdı.

Son pozisyonda her zamanki kenar oyunumuzu oynadık. Beaubois’nın şutu atmak için fırsatı vardı ancak atmadı. Pleiss’in oyuncusu Beaubois’yı savunmaya gelmişti, bu yüzden pas atmayı seçti. Düzenli kullandığımız bir kenar oyunuydu. Fark üç sayıydı, sadece üçlük atmamız lazımdı, bu yüzden kenardan düzenli kullandığımız hücum oyunuyla oynamayı seçtik.

İki takım da hücumda harika bir maç çıkardı. Savunmada ise iki taraf da çok hata yaptı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Micic, Bets10’un Onur Konuğu Olarak Final Four’da!

Turkish Airlines Euroleague sahnesinde temsilcimiz Anadolu Efes formasıyla son yıllara damgasını vurmuş, basketbolseverlerin gönlüne taht …