Güncel Haberler

Eksik Baskonia, Badalona’yı Son Nefeste Geçebildi

İspanya Liga Endesa 16. hafta mücadelesinde önemli eksikleri bulunan Cazoo Baskonia konuk ettiği Joventut Badalona‘yı son nefeste 84-83’lük skorla geçebildi. Badalona maçın son hücumunda Guy ile üçlük atıştan faydalanamadı.

Bu sonuçla Baskonia derecesini 13-3 yaptı ve liderlik koltuğunda Real Madrid ile Barça’nın yanında yerini aldı. Badalona ise 10-6 ile 6. sırada konumlandı.

Henry ve Howard gibi önemli eksikleri bulunan Baskonia’da Rokas Giedaritis 20 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile öne çıkarken, Matt Costello 12 sayı, 6 ribaund, Maik Kotsar 12 sayı, 5 ribaund, Vanja Marinkovic 11 sayı, 2 ribaund, 4 asist ve Darius Thompson 11 sayı, 5 asist ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi.

Badalona cephesinde Ante Tomic 22 sayı, 6 ribaund, 3 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Kyle Guy 16 sayı, 5 asist, Heny Ellenson 10 sayı, 4 ribaund ve Joel Parra 9 sayı, 16 ribaund ile direnen diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023-24 İspanya Liga Endesa MVP’si Campazzo Seçildi

Real Madrid‘in Arjantinli yıldızı Facundo Campazzo, Süper Kupa ve İspanya Kupası’nda MVP seçilmesinin ardından taraftarlar, …