Güncel Haberler

Barça, Murcia Deplasmanında Zorlanmadı (Sertaç 10 sayı)

İspanya Liga Endesa 15. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk olduğu UCAM Murcia karşısında 72-86’lık skorla zorlanmadan net bir galibiyet elde etti.

Bu sonuçla Barça derecesini 13-3 yaptı, Real ve Baskonia ile liderlik koltuğunu paylaştı. Murcia ise 7-9 ile 12. sırada yer aldı.

Misafir takımda Nicolas Laprovittola 15 sayı, 5 ribaund ile öne çıkarken, Jan Vesely 14 sayı, 2 ribaund, Cory Higgins 13 sayı, 3 ribuand, 5 asist ve Kyle Kuric 13 sayı, 3 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi. Milli oyuncumuz Sertaç Şanlı ise 14 dakika süre alırken 10 sayı, 3 ribaund, 1 asist ile katkı verdi.

Ev sahibi ekipte ise James Anderson 15 sayı, 2 ribaund, Ilimane Diop 12 sayı, 5 ribaund, Artem Pustovyi 12 sayı, 4 ribaund ve Nemanja Radovic 11 sayı, 5 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Baskonia, Murcia’yı Yenip Play-Off Şansını Sürdürdü

İspanya Liga Endesa 33. hafta mücadelesinde Baskonia konuk ettiği UCAM Murcia‘yı 94-79’luk skorla geçerek play-off …