Güncel Haberler

Levallois, Konuk Ettiği Asvel’i Wembanyama’nın Smacı ile Devirdi!

Fransa Betclic ELITE Pro A 16. hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois, konuk ettiği Euroleague ekibi LDLC Asvel Villeurbanne‘i Wembanyama’nın bitime 3.5 saniye kala eski takımına yaptığı kritik smaç sayesinde 84-83’lük skorla deviryemei başardı.

Bu sonuçla Levallois 12-4 ile 2. sırayı Cholet ile paylaşırken, Asvel ise 9-7’lik derecesiyle 5. sırayı Limoges, Le Mans ve Bourg ile paylaştı.

Ev sahibi ekipte Tremont Waters 28 sayı, 3 ribaund, 7 asist ile yıldızlaşırken, 2023 NBA Draftı’nın potansiyel 1 numarası Victor Wembanyama 15 sayı, 9 ribaund, 5 blok, Bandja Sy 12 sayı, 12 ribaund, 2 asist ve Hugo Besson 10 sayı, 2 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Misafir takımda ise Yves Pons 16 sayı, 6 ribaund, Nando De Colo 14 sayı, 5 asist, Jonah Mathews 13 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Amine Noua 13 sayı, 4 ribaund ve Charle Kahudi 10 sayı, 9 ribaund ile direnen başlıca isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Alba, Fransa’da Asvel’i Ezdi Geçti!

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde Alba Berlin, konuk olduğu LDLC Asvel Villeurbanne‘i 63-88’lik skorla …