Güncel Haberler

2022-23 Euroleague Aralık Ayının MVP’si Vildoza Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘de geride bıraktığımız Aralık ayının yani 2022 yılının son MVP’si belli oldu.

Kızıl Yıldız‘a sezon ortasında gelen Luca Vildoza, müthiş performanslarının ardından MVP ödülünün sahibi oldu. Arjantinli yıldız geçtiğimiz sahaya çıktığı maçlarrda 15.8 sayı, 4.7 asist, 2.2 top çalma, 17.7 verimlilik puanı ortalamaları ise istatistik kağıdını yakmıştı tam anlamıyla.

Ancak maalesef son maçta sakatlandı tecrübeli guard ve 1 ay formasından uzak kalacak.

EuroLeague’de bu sezon Kasım ayının MVP’si Olympiakos’dan Vezenkov olurken Ekim ayında ise Monaco’nun yıldızı James ödülün sahibi olmuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ataman, Maccabi Zaferi Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi 4. maçında Panathinaikos, Belgrad’da konuk olduğu Maccabi Tel Aviv‘i 88-95’lik skorla geçmeyi başardı …