Güncel Haberler

İDDİA: Bahçeşehir, Shepherd ile Devam Etmiyor

Ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde play-in etabında temsil etmeye devam edecek olan Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekibi Bahçeşehir Koleji‘nde bir ayrılık yaşanıyor.

Basketfaul’de yer alan habere göre Kasey Shepherd ile yollar ayrılıyor. Hall’un sakatlandığı dönemde 3 aylık sözleşme imzalanan ve onun dönmesiyle beraber 6. yabancı statüsüne düşen Amerikalı guard ile sözleşme yenilenmeycek. Kontratının bitimiyle beraber yani 6 Ocak’ta serbest kalacak.

28 yaşında olan 1.89 metre boyunda olan Amerikalı guard, BSL’de 9 maçta ortalama 19.7 dakika süre alırken 8.8 sayı, yüzde 42.1 3sayı, 1.9 ribaund, 2.3 asist, 1.4 top çalma ve BCL’de ise 4 maçta ortalama 17.5 dakika sahada kalırken 5.3 sayı, 3.3 ribaund, 2.0 asist ile katkı verebilmişti.

Shepherd Avrupa’da daha önce Ulcinj (Karadağ), Kaposvari (Macaristan), Batumi (Gürcistan9, Kyiv (Ukrayna), Nizhny Novgorod (Rusya) ve ülkemizde Tofaş formalarını da giymişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi 2024-25 Sezonunda Yer Alacak Takımlar Belli Oldu (4 temsilcimiz var)

Unicaja Malaga’nın Belgrad’daki Final Four’da şampiyonluğa ulaşmasının ardından yeni bir FIBA Şampiyonlar Ligi sezonuna hazırlanıyoruz …