Güncel Haberler

Koç Sarıca, AEK Yenilgisinin Ardından Konuştu

FIBA Şampiyonlar Ligi B grubu son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, konuk olduğu AEK’ya 80-72’lik skorla kaybetmişti.

Karşılaşmanın ardından Kaf-Kaf’ın tecrübeli koçu Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu:

İkinci yarı berbattı. İki farklı maç oynadık. İlk yarıda hücumda da savunmada da mükemmeldik ancak ikinci yarıda neredeyse her şutu kaçırdık: serbest atış, turnike, üçlük… Aynı zamanda savunmada da üzerimize düşeni yapmadık. Çok basit hata yaptık. Aceleyle oynadık. İkinci yarıda AEK 56 sayı attı. İlk yarıda belki de maçı hak etmiştik fakat maç 40 dakika. İkinci yarıda hak eden taraf AEK’ti. Onları tebrik ediyorum. Şimdi iki Türkiye Ligi maçı oynayacağız, sonrasında play-in’i bekleyeceğiz.

İkinci yarıdan önce oyuncularıma söylemiştim. 16 sayı iyi bir avantaj fakat basketbol için yeterli değil.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Sarıca, Tofaş Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 19. hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka, konuk olduğu Tofaş’ı 81-86’lık skorla yenmeyi başarmıştı. Karşılaşmanın ardından İzmir ekibinin başarılı koçu Ufuk Sarıca şu ifadeleri kullandı: Öncelikle ülkemizde gerçekleşen depremlerden dolayı çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Depremden etkilenen bütün vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Umuyorum bu acıları bir daha yaşamayız. Maça dönecek olursak, maçın iki devresini de tempolu oynadık ve yüksek skor bulduk. Bir tek maça biraz geç giriş yaptık ama lige verilen arlardan sonra, ne kadar hazırlanırsak hazırlanalım dönüşler biraz sıkıntılı olabiliyor. Ama ilk beş dakikadan sonra kontolü ele geçirdik ve maçı kontrolümüzde sürdürdük. …