Güncel Haberler

Koç Pistiolis, Legia Galibiyetini Değerlendirdi

FIBA Şampiyonlar Ligi E grubu son maçında temsilcimiz Galatasaray NEF deplasmanda Legia Warszawa’yı 76-90 gibi net bir skorla geçmiş ve grubu lider tamamlayarak play-in oynamadan Top 16 biletini direkt olarak kapmıştı.

Karşılaşmanın ardından sarı kırmızılıların Yunan koçu Andreas Pistiolis açıklamalarda bulundu:

Maça odağımız yerinde başladık. Oyun planımıza sadık kaldık. İkinci çeyrek bizim için kötü geçti çünkü oyun planımızın dışına çıktık, hiçbir şey üretemedik. Rakip bizden daha çok mücadele etti, zekice oynamadık. Fakat sanırım maçın tek kötü kısmı buydu çünkü ikinci yarıda muhteşem bir yoğunlukla ve özellikle işin savunma kısmında agresiflikle geri döndük. İstediğimiz sonucu aldık. Rakibimize saygı duymak zorundayız. İkinci çeyrekte kanıtladıkları üzere her fırsatı değerlendirmeye çalışan bir takım.

Legia ile oynadığımız maçlar çok ilgi çekiciydi. Benzer durumlar da çok yaşandı. İki maçta da ilk yarıyı geride kapattık, iki maçta da ikinci yarılarda savunmadaki agresifliğimizle geri döndük. İki maçı da net bir şekilde kazandık fakat rakibimizin baskısını hissettik.

Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi birbirinden tamamıyla farklı iki organizasyon. Ligler uzun bir maratona sahne olur, çok fazla maç olur. Şampiyonlar Ligi ise daha kısa vadeli. Daha az maç var, neredeyse her maçta ‘tamam ya da devam’ baskısını hissediyorsunuz. Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi’ndeki maçlara olan yaklaşımımız farklı. Aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nde seviye yüksek, bütün takımlar burada olmayı hak ettiğini kanıtladı. Bu kadar az maç oynanırken sıralamalar çok daha farklı olabilirdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Karşıyaka, Formalite Maçında Jerusalem’i Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu 6. ve son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, …