Koç Ernak, Konyaspor Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 9. hafta mücadelesinde Darüşşafaka konuk ettiği Ayos Konyaspor’u son nefeste 72-70 ile geçebilmişti.

Karşılaşmanın ardından Daçka koçu Selçuk Ernak açıklamalarda bulundu:

Öncelikle Konyaspor’u tebrik ediyorum, lige yeni çıkan bir takım. Güçlü ve organize bir basketbol oynuyorlar. Çok iyi oyuncuları var. Maçtan önce de konuşmuştuk, maç başı ortalama 85 sayı atıyorlar. Biz rakibi 70’te tuttuk ama hiç akıllı oynadığımız bir maç olmadı. Birçok fırsatı rakibimize hediye ettik ve dolayısıyla maç son topa kaldı. Daha akıllı oynayarak çok daha önce bitirebilirdik. Yeteri kadar oyuncudan katkı alamıyoruz. Belli oyuncuların sırtına çok fazla yük binmiş durumda. Çok yoğun bir tempoya giriyoruz ve bu böyle devam ederse mutlaka bunun zararını göreceğiz. Kendi içimizde bir değerlendirme yapıp diğer oyuncularımızı da verimli hale getirmemiz lazım. Kazandığımız maçlar onların katkılarıyla oluyor. Bugünkü maçı her zaman oynayamazsınız. Maçın yönetimi ile ilgili söylemek istediklerim de var ancak söylemeyeceğim

Önümüzdeki Cuma, Manisa ile deplasmanda oynayacağız. Bir koç değişikliği oldu, mutlaka alarmda çıkacaklardır. Anadolu’da deplasmanda oynamak her zaman zordur. Seyirci basketbol seviyor, İstanbul’daki maçlardan çok daha fazla o maçlara gelebiliyorlar. Öncelikle o maçı geçmemiz lazım. Sonrasında Danimarka’ya Bakken Bears deplasmanına gideceğiz. Bakken’in galibiyeti yok ama kendi evinde oynadıkları bütün maçlar yakın bitti. Bizim ‘grup sonuncusuyla oynuyor’ havasına girme lüksümüz yok çünkü bir mağlubiyet bizi fazlasıyla etkiler, onları da potaya sokar. Son maçımızda da Hapoel Jerusalem ile evimizde oynayacağız. Evimizde de kaybetmeye tahammülümüz yok. Grubu dört galibiyetle tamamlamak istiyoruz. Bu bizi ikinci veya üçüncü yapacak. Tabii karşı grup biraz karışık. Manresa, Benfica, Limoges ve Riga… Kim hangi sıralamayı alacak belli değil. Biz kendi kontrol edebildiğimiz şeylere bakıp rakibimizi bekleyeceğiz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.