Güncel Haberler

Bayern, Konuk Olduğu Hamburg’a Uzatmada Kaybetti

Almanya easyCredit BBL 4. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich konuk olduğu Hamburg Towers‘a uzatma sonunda 81-78’lik skorla yenilmekten kurtulamadı.

Bu sonuçla Hamburg 3. galibiyetini alırken, Bayern ise ligdeki ilk yenilgisi ile tanışmış oldu.

Ev sahibi ekipte Kendale McCullum 31 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile MVP performansı sergilerken, Yoeli Childs 13 sayı, 11 ribaund ve Ziga Samar 12 sayı, 5 ribaund, 8 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Bayern cephesinde ise Cassius Winston 25 sayı, 4-10 3sayı, 4 ribaund, 3 asist ile öne çıkarken, Vladimir Lucic 14 sayı, 7 ribaund ve Freddie Gillespie 11 sayı, 10 ribaund, 3 asit ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bayern, Ev Sahibi Oldenburg’u Farklı Geçerek Kupanın Sahibi Oldu

Almanya Kupası final maçında FC Bayern Munich, ev sahibi Oldenburg‘u 90-78 gibi rahat bir skorla geçerek şampiyon oldu. Bu sonuçla Bayern kupayı 4. kez müzesine götürdü. Kupayı en çok kez kazanan takım ise 11 kere Alba Berlin’di. Bayern’de sakatlıktan dönen Vladimir Lucic 18 sayı ve Corey Walden 18 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile yıldızlaşırken, Nick Weiler-Babb 14 sayı, 3 asist ve Freddie Gillespie 9 sayı, 9 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimlerdi. Oldenburg cephesinde ise Dwayne Rusell 28 sayı, 2 ribaund, 5 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Trey Drechsel 21 sayı, 8 ribaund ve Shakur Juiston 9 …