Güncel Haberler

Litvanya, Macaristan’ı Farklı Geçerek Tur Şansını Sürdürdü

2022 FIBA EuroBasket‘te Köln’de oynanan B grubu 4. maçında Litvanya, zayıf rakibi Macaristan‘ı 64-87’lik skorla farklı geçti.

Bu sonuçla Litvanya ilk galibiyetini aldı ve son maçta Bosna’yı yenmesi durumunda gruptan çıkma ihtimalleri olacak. Macaristan ise zaten şansını kaybetmiş ve formalite maçına çıkmıştı.

Litvanya’da Jonas Valanciunas 21 sayı, 10-12 2sayı, 8 ribaund ile etkili olurken, Domatans Sabonis 19 sayı, 6-6 2sayı, 8 ribaund, 4 asist, Marius Grigonis 15 sayı, 3-6 3swayı, 3 eibaund, 5 asist ve Rokas Jokubaitis 10 sayı, 2 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Macaristan cephesinde ise Zoltan Perl 16 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, David Vojvoda 10 sayı, 2 ribaund ve Rosco Allen 10 sayı ile direnmeye çalışan diğer isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kasım Penceresi Sonrası Avrupa’dan Dünya Kupası Bileti Kapan Takımlara Göz Atalım

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemelerinde 2. turun Kasım penceresi sona erdi. Bu pencerede 4 …