Güncel Haberler

Finlandiya Markkanen Liderliğinde Çekya Engelini Geçti

2022 FIBA EuroBasket‘de Prag’da oynana D grubu 4. maçında Finlandiya rakibi Çekya‘yı Markkanen’in skorer oyunu eşliğinde 98-88’lik skorla geçti.

Bu sonuçla Finlandiya 2. galibiyetine ulaştı ve Top 16 biletini garantilemiş oldu. Çekya ise İsrail’in Sırbistan’a yenilmesi durumunda son maçında İsrail’i geçebilirse Top 16 biletini kapmış olacak.

Finlandiya’da Lauri Markkanen 34 sayı, 13-14 s.atış, 10 ribaund ile double-double yaparken, Sasu Salin 23 sayı, 5-8 3sayı, 3 ribaund, 2 asist, 4 top çalma, Petteri Koponen 14 sayı, 3-4 3sayı, 3 asist ve Elias Valtonen 11 sayı, 3 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Çekya cephesinde ise Vojtech Hruban 22 sayı, 2 ribaund, 4 asist ile en skorer isim olurken, Jan Vesely 15 sayı, 6 ribaund, Jaromir Bohacik 13 sayı, 4 ribaund ve Patrik Auda 13 sayı, 5-6 2sayı ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Eski Asistanından Koç Itoudis’e Ağır Eleştiri!

2022 FIBA EuroBasket bir çok sürprizin yaşandığı özel ve unutulmaz bir turnuva olarak tarihteki yerini …