Güncel Haberler

Yunanistan, Giannis’in Yokluğuna Rağmen Britanya’yı Rahat Geçti

2022 FIBA EuroBasket‘de Milano’da oynanan C grubu 3. maçında Yunanistan, Giannis’den yoksun olmasına rağmen Büyük Britanya‘yı 77-93’lük skorla zorlanmadan geçti.

Bu sonuçla Yunanistan 3. maçını da kayıpsız geçti ve ilk 4 sırada yer almayı, yani Top 16 turunu garantilemiş oldu. Britanya ise 3. maçında da galibiyetle tanışamadı ve elendi.

Yunanistan’da Kostas Sloukas 21 sayı, 5-6 3sayı, 3 ribaund, 5 asist ile yıldızlaşırken, Georgios Papagiannis 17 sayı, 8-11 2sayı, 6 ribaund, Michail Lountzis 10 sayı, 2 ribaund, 5 asist ve Kostas Papanikolaou 10 sayı, 7 ribaund, 5 asist, 4 top çalma ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Britanya cephesinde ise Luke Nelson 17 sayı, 4-8 3sayı, 4 ribaund, 3 asist ile öne çıkarken, Myles Hesson 13 sayı, 3 ribaund, 4 asist, Ovie Soko 12 sayı, 2 ribaund, 5 asist ve Dan Clark 11 sayı, 3 ribaund ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Milli Takımımızın Grubu: Letonya’dan Yunanistan’a Farklı Tarife!

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. tur I grubu mücadelesinde milli takımımızın rakiplerinden ikisi …