Güncel Haberler

Çekya, Hollanda’yı Yenerek Umutlarını Sürdürdü

2022 FIBA EuroBasket‘te Prag’da oynanan D grubu üçüncü maçında ev sahibi Çekya konuk ettiği Hollanda‘yı 88-80’lik skorla geçmeyi başardı.

Turnuvadaki ilk galibiyetini alan Çekya ilk 4 şansını sürdürürken, 3. maçında 0 çeken Hollanda ise turnuvaya veda etti.

Çekya’da Jan Vesely 24 sayı, 9-10 2sayı, 7 ribaund ile yıldızlaşırken, Martin Peterkan 20 sayı, 6-7 3sayı, 5 ribaund, Tomas Kyzlink 12 sayı, 6 ribaund, 9 asist ve David Jelinek 10 sayı, 3 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular. Yıldız guardları Satoransky’yi dinlendirdiler.

Hollanda cephesinde ise Yannick Franke 22 sayı, 3-10 3sayı, 5 asist ile öne çıkarken, Worthy De Jon 13 sayı, 3-8 3sayı, 2 ribaund ve Jesse Edwards 12 sayı, 4-4 2sayı, 4-4 s.atış, 9 ribaund ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İspanya’nın Yeni Yıldızı Brown, Altın Madalya Sonrası Açıklamalarda Bulundu

2022 FIBA EuroBasket final maçında Fransa’yı yenerek şampiyon olan İspanya, tarihinde dördüncü kez altın madalyanın …